GASA Company

One way to different destinations

TOEFL

TOEFL 

Toefl sınavı,Türkiye ve Azerbaycan genelinde her ay (yoğun dönemlerde ayda 2 defa) yapılan popüler sınavlardan birisidir.ETS isimli özel bir grup tarafından yapılan sınav için başvurular internet websitesi üzerinden bireysel olarak yapılmaktadır.

Sınav test merkezlerine, ücretlerine ve sınav tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz

TOEFL IBT (Internet Base Test) başvurular genelde sınav tarihinden 1 ay öncesinden yapılması tavsiye olunmaktadır. Sınav tamamen bilgisayardan yapılmakta olup, konuşma, dinleme, yazma ve okuma kısımları da aynı şekilde bilgisayar ile yapılmaktadır.Sınav sonuçları yaklaşık 3 hafta sonunda internet üzerinden açıklanmaktadır.Arzu edildiği takdirde, sınav başvurusu esnasında seçeceğiniz özelliklerden, sınav sonuçlarınızın gönderilmesini istediğiniz okulları da belirtebiliyorsunuz.

TOEFL Test Ücreti:185 USD

Neden TOEFL® Sınavını Seçmeliyim?

Dünya çapında 150'den fazla ülkede 11.000'den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilen TOEFL® sınavı, eğitim, çalışma ve göçmenlik için dünyanın önde gelen İngilizce dili sınavıdır. Dünya çapında 35 milyondan fazla kişi, İngilizce dili yeterliğini göstermek için TOEFL sınavını seçmiştir. İşte nedeni.

Kabul yetkilileri tarafından fark edilin.

TOEFL sınavının sahip olduğu saygınlık ve yüksek standartlar tarafından desteklenen güvenilir puanlar, başvuranlar arasında öne çıkmanıza ve başarılı için gerekenlere sahip olduğunuzu göstermenize yardımcı olur.

Kabul alın.

Araştırmaya katılan TOEFL sınavı katılımcılarının %90’ından fazlası ilk veya ikinci tercih ettikleri üniversiteye yerleştiler.1

Akranlarınız arasında öne geçin.

Sınava hazırlanırken becerilerinizi güçlendirin ve üniversite sınıflarının akademik İngilizce dili gereklilikleri için daha iyi hazırlanmış olarak kampüse girin.

Kabul ve Tercih Edilen

Hedefiniz üniversite eğitimi almak ise, sizi oraya götürebilecek İngilizce sınavını seçin.

  • Kanada lisansüstü programlarının % 80'den fazlası tarafından tercih edilmektedir. 2 Ve Kanada üniversitelerine, diğer tüm İngilizce dili sınavlarından daha fazla TOEFL puanı gönderilmektedir.3
  • Birleşik Devletler’deki 10 üniversiteden 9'u tarafından tercih edilmektedir ve her yerde kabul edilmektedir.4
  • Prestijli Russell Group® okullarının tamamı da dahil olmak üzere Birleşik Krallık üniversitelerinin %98'i tarafından kabul edilmektedir.
  • Avrupa’nın en iyi üniversiteleri tarafından kabul edilmekle birlikte Fransa ve Almanya'da en çok tercih edilen İngilizce sınavıdır.5
  • Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversitelerin %100'ü tarafından ve tüm göçmenlik vizeleri için kabul edilmektedir.
  • Çin, Hong Kong, Japonya, Kore ve Malezya'daki en iyi üniversiteler de dahil olmak üzere Asya'da yaygın olarak kabul edilmektedir.

Başından Sonuna Daha İyi Bir Sınav Deneyimi

TOEFL sınavını seçtiğinizde, akademik İngilizce dili becerilerini gerçekte sınıfta kullanıldıkları şekilde ölçen tek sınavı seçmiş olursunuz. Ayrıca başarılı olmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmış daha iyi bir sınav deneyimi de yaşarsınız.

 

1 Kaynak: TOEFL sınavına giren ve rastgele seçilen 296 üniversite öğrencisi ile yapılan anket.

2 Kaynak: Kanada üniversitelerinde 44 lisansüstü kayıt görevlisi ile yapılan anket.

3 Kaynak: Kanada üniversitelerinde 107 kayıt görevlisi ile yapılan anket.

4 Kaynak: Hem TOEFL sınavını hem de IELTS® sınavı puanlarını kabul eden ABD üniversitelerindeki 94 kayıt görevlisinden bu sınavlar arasında bir tercih belirtenler ile yapılan anket.

5 Kaynak: Üniversite kayıt görevlileri ile yapılan anketler (Fransa’da 59, Almanya’da 100).

6 https://www.ets.org

0Shares
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.